Kontaktní informace

Telefon: +420 415 733 709  |  Seznam všech kontaktů  |  Lokace v Mapy.cz

http://

Žatec a krajina žateckého chmele usiluje o zápis na Seznam světového dědictví

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec je partnerem nominace pro zápis na Seznam světového dědictví. Nominace představuje zcela jedinečnou kulturní krajinu, která je složena ze dvou vzájemně se doplňujících a geograficky blízkých komponent, které dokládají vliv pěstování, zpracování a obchodu chmelem na venkovské a městské prostředí. Žatecká chmelařská krajina obsahuje nejcennější a nejúrodnější chmelnice, na kterých je po staletí pěstován a šlechtěn celosvětově uznávaný žatecký chmel, tato chmelařské krajina obsahuje vesnice s objekty spojenými se zpracováním sklizeného chmele. Krajinnou venkovskou komponentu doplňuje území historického jádra města Žatec a jeho Pražského předměstí, které jsou unikátní množstvím dochovaných technických památek, především z 19. století, sloužících ke zpracování a skladování chmele.

Žatecký chmel je nejkvalitnější jemně aromatický chmel na světě oceňovaný domácími i zahraničními pivovary. Historie pěstování chmele na našem území je tisíciletá. Od roku 2007 je Žatecký chmel chráněn označením původu Evropské unie. Svaz pěstitelů chmele České republiky, CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec a Chmelařský institut s.r.o. považují spolupráci na nominaci za důležitou. Úsilí o zápis na Seznam světového dědictví podpořilo v roce 2019 také Mezinárodní sdružení pěstitelů chmele (I.H.G.C.), které sdružuje 34 pěstitelských zemí a 20 obchodních společností.

https://www.zatec-and-the-landscape-of-saaz-hops.com/

..untersiggenthal.ch.. Gefaltet, jede Probe mit einer Stellfläche etwa Zoll einnimmt, viel kleiner als die Größe moderner Herbarbögen aber ein bequemer Sitz in Barton Ironischerweise wissen die Historiker nicht http://www.untersiggenthal.ch/?potenzmittel-ohne-rezept-aus-der-apotheke nur, wie das fertige, drückte Pflanzen getrocknet und führte die Expedition. Die Trocknung muss stattgefunden haben in Lager gebracht, wenn die Bedingungen wahrscheinlich ein Feuer begünstigt. Geölten Lappen wurde in großen Mengen gekauft, wenn Lewis wurde Expeditionsvorräte in Philadelphia zu erhalten, die verwendet wurden, würde zu wasserfesten Wraps für alle Arten Materialien auf dem Weg gesammelt, die aus den Elementen geschützt nötig. Es ist ein bemerkenswerter Beweis Lewis Planungs- kamagra 100mg günstig kaufen und Glück, dass East gemacht, so viel zurück, wie tat, und in gutem Zustand. William Clark Kopieren Sie einen Empfang Der einzige Beispiel William Clark an der Hand in der Lewis-und-Clark-Herbarium hat nichts kann man viagra in der apotheke mit Pflanzen.
TOP